PES MANAGER

PES MANAGER 1.0.1

Ultimate Team w sosie Konami

PES MANAGER to nowa, darmowa gra z gatunku time management od Konami, w której tworzysz swoją własną drużynę i prowadzisz ją ku zwycięstwu. Styl gry poprzez karty przypomina mocno Ultimate Team FIFA.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Różnorodność wyzwań
  • Dobrze przemyślany system kart
  • Licencje dla 1500 piłkarzy
  • Dobre komentowanie
  • Pomocny tutorial

Wady

  • Wolne wczytywanie
  • Grafika i animacje do poprawy
  • Interakcja techniczno-taktyczna do poprawy
  • Mocno inspirowana przez Ultimate Team

Niezły
6

PES MANAGER to nowa, darmowa gra z gatunku time management od Konami, w której tworzysz swoją własną drużynę i prowadzisz ją ku zwycięstwu. Styl gry poprzez karty przypomina mocno Ultimate Team FIFA.

Stwórz drużynę marzeń

Na początku gry wybierasz nazwę swojej drużyny, kolory klubu i herb. Następnie otrzymujesz listę graczy, z których każdy cechuje się innymi, specjalnymi umiejętnościami.

Rozgrywając mecze, a już zwłaszcza wygrywając je (porywając przy tym publiczność na trybunach) zbierasz punkty (Game Points), które możesz przeznaczyć na nowych czempionów (poprzez system losowego przydzielania zawodników w stylu Ultimate Team, zwany w grze Prize Draw) lub na poprawę technicznych umiejętności obecnych graczy (poprzez zakup odznak - Badges.

Pokonując rywali i rozwijając umiejętności swoich graczy zyskujesz punkty doświadczenia i zdobywasz różnego rodzaju nagrody, takie jak na przykład przydział nowych zawodników do swojej drużyny. W PES MANAGER znajdziesz zarówno autentycznych, jak i fikcyjnych piłkarzy - razem 1500 oficjalnie licencjonowanych graczy wraz ze zdjęciami.

Możesz również zdobywać nagrody dzięki osiągnięciom w trybie Academy lub uczestniczyć w różnego typu meczach:Challenge MatchesSkill Matches i Special Matches.

PES MANAGER możesz również wziąć udział w League Contest, gdzie masz szansę zmierzyć się z innymi zawodnikami z całego świata i wspiąć się w rankingach do pierwszej ligi, zwanejSupreme.

Rozgrywka: plusy i minusy

Interfejs gry jest bogaty w treść i detale, niemniej początkowo może się wydawać nazbyt chaotyczny i niejasny. Oswojenie się z mechaniką gry wymaga czasu i cierpliwości, ale pomocny tutorial pomoże Ci krok po kroku poznać dynamikę w PES MANAGER.

Faza zarządzania jest bardzo dobra, a różnorodne wyzwaniadostarczają emocji w każdym rodzaju rozgrywki. Rozwijanie zespołu zajmuje trochę czasu, ale to również składa się na piękno tej gry. Jeśli jednak nie chcesz czekać, aż Twoja drużyna będzie mogła stanąć do walki z najlepszymi, za pomocą mikropłatności możesz szybko poprawić umiejętności swoich graczy.  

Podczas meczu możesz obserwować swoją drużynę w czasie rzeczywistym, jednak interakcja jest mocno ograniczona: możesz obserwować spotkanie, robić zmiany, poruszać się, ale niewiele więcej. Gra wiele mogłaby zyskać, gdyby istniała możliwość większej interakcji, zarówno technicznej, jak i taktycznej, jak na przykład w Football Manager Handheld.

Grafika do poprawy

Gdy już znajdziesz się poza boiskiem, jakość grafiki 3D zauważalnie spada. Ponadto szybkość gry wydaje się być źle zbalansowana, a animacje pozostawiają wiele do życzenia. 

Krótko mówiąc, w porównaniu z silnikiem użytym w klasycznej PES 2014, grafika w tej grze jest prawdziwym krokiem wstecz. Z drugiej jednak strony ścieżka dźwiękowa jest całkiem dobra, głównie dzięki świetnym efektom i dobrze zrealizowanemu komentowaniu.

Alternatywna dla Ultimate Team od Konami

Aspekt zarządzania w PES MANAGER posiada niezaprzeczalny urok, a system kart jest dobrze przemyślany i jeśli lubisz taki styl gry, ten tytuł na pewno przypadnie Ci do gustu.

PES MANAGER wymaga nieco czasu i praktyki, aby w pełni móc korzystać z doświadczenia, jakie ten tytuł oferuje, niemniej różnorodność wyzwań i ciekawe rozgrywki sprawiają, że gra stopniowo wzbudzi Twoje zainteresowanie. 

Pozostaje ona jednak w cieniu FIFA Ultimate Team, którą w dużej mierze była inspirowana. Ponadto podczas naszych testów gra cierpiała na powolne wczytywanie się (ze względu na ciągłą komunikację z serwerem) co sprawia, że w dłuższej perspektywie przyjemność czerpana z gry może zostać mocno ograniczona.

PES MANAGER

Download

PES MANAGER 1.0.1

Opinie użytkowników o PES MANAGER